full screen background image
Search
Σάββατο 23 Φεβρουάριος 2019
  • :
  • :

Βραβεύτηκαν οι διακριθέντες αθλητές του ΑΣΜΑ

Σε μια όμορφη εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στον Πολυχώρο Viewhall στις Αχαρναί, το Αγωνιστικό Σωματείο Μηχανοκίνητου Αθλητισμού (ΑΣΜΑ) πραγματοποίησε την κοπή της Πρωτοχρονιάτικης Πίτας για το 2019 και βράβευσε τους αθλητές του που διακρίθηκαν την προηγούμενη χρονιά.

Το παρών έδωσαν περισσότερα από 200 μέλη του Σωματείου, με το κλίμα να είναι ευχάριστο και τους αθλητές όλων των ηλικιών να εμφανίζονται αισιόδοξοι για τη φετινή αγωνιστική σεζόν.

Η πρόεδρος του ΑΣΜΑ, Κατερίνα Χαλιβελάκη, απηύθυνε ένα σύντομο χαιρετισμό, συγχαίροντας όλους όσους διακρίθηκαν το 2018 και ανακοίνωσε στους παρευρισκόμενους τις φετινές εκδηλώσεις του Σωματείου.

Το Αγωνιστικό Σωματείο Μηχανοκίνητου Αθλητισμού θα διοργανώσει την Ανάβαση Ριτσώνας το διήμερο 1-2 Ιουνίου, το Φθινοπωρινό Ράλλυ στις 21 και 22 Σεπτεμβρίου, ενώ για πρώτη φορά θα διεξαχθεί ένα κύπελλο Δεξιοτεχνίας, το Smart Challenge Cup, που απευθύνεται σε κατόχους αυτοκινήτου Smart. Η αρχή θα γίνει στη Βάρκιζα την Κυριακή 3 Μαρτίου. Σύντομα θα ανακοινωθούν περισσότερες λεπτομέρειες.

Οι Διακριθέντες Αθλητές του ΑΣΜΑ για το 2018 είναι οι εξής:

     
  ΚΑΡΤ  
     
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ 1ος ROTAX  DD2 MAX
ΝΤΑΡΣΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1ος ΙΑΜΕ X30 SENIOR
ΚΑΛΕΣΗΣ ΦΙΛΛΙΠΟΣ 1ος ΙΑΜΕ X30 SUPER PRO
ΤΑΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2ος ROTAX  SENIOR MAX
ΠΑΠΑΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 3ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MINI
     
  DRIFT  
     
ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1ος DRIFT STREET LEGAL
   
  DIRT GAMES  
     
ΖΥΜΑΡΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1ος KARTCROSS 600
ΚΑΜΙΤΣΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 3ος KARTCROSS 600
ΑΘΗΝΑΙΟΣ ΝΙΚΟΣ 2ος KARTCROSS 750
ΤΑΚΙΔΕΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 3ος KARTCROSS 750
ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 3ος  2000+
     
  ΕΝΙΑΙΟ  
     
ΚΥΡΚΟΣ ΜΙΛΤΟΣ 1ος, ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΝΙΑΙΟΥ
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2ος,1ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΝΙΑΙΟΥ – ΠΡΩΤΑ. ΝΕΩΝ. ΕΝΙΑΙΟΥ
ΚΑΛΕΣΗΣ ΦΙΛΛΙΠΟΣ 3ος,2ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΝΙΑΙΟΥ – ΠΡΩΤΑ. ΝΕΩΝ. ΕΝΙΑΙΟΥ
     
  ΤΑΧΥΤΗΤΑ  
     
ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ 1ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΗΓ. Α
ΛΕΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 2ος, 1ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΗΓ. Α – ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΑΧ. Α6
ΣΟΛΔΑΤΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ FORMULA SALΟON
ADKANELL 2ος ΚΥΠΕΛΛΟ FST2
LE MAN 3ος ΚΥΠΕΛΛΟ FST2
ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2ος ΚΥΠΕΛΛΟ  ΚΑΤ. 3
ΣΚΕΠΑΣΙΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 3ος ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΤ. 3
ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΠΡΟΚΟΠΗΣ 3ος ,2ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΑΧ. ΙΣΤ.- ΚΥΠΕΛΛΟ  ΤΑΧ. ΚΑΤ.2
     
  ΑΝΑΒΑΣΕΙΣ  
     
ΚΥΡΚΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 1ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΗΓ. Α, ΚΥΠ. Α8
ΛΙΩΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΗΓ. Α, ΚΥΠ Α8
ΚΥΡΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΗΓ. N
ΜΠΑΤΖΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΗΓ. Α 2L, ΚΥΠ Α6
ΠΑΤΣΟΥΡΕΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 3ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΗΓ. FORM.SALOON, ΚΥΠ. FST
ΑΝΑΔΙΩΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1ος ΚΥΠΕΛΛΟ Α7
ΣΥΛΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 2ος ΚΥΠΕΛΛΟ Α5
ΓΙΑΝΝΙΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝ. ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ , ΚΥΠ. ΚΑΤ. 3
ΚΟΦΙΝΑΣ  ΚΩΝ/ΝΟΣ 3ος ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΤ. 2
ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΛΥΜΠΕΡΗΣ 3ος ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΤ. 3
     
  ΡΑΛΛΥ  
     
ΤΣΙΟΥΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΣΦΑΛΤΟΥ ΣΥΝ/ΓΟΣ
ΒΙΓΚΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  ΧΩΜΑΤΟΣ  ΣΥΝ/ΓΟΣ F2, 1ος C3
ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 3ος,2ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΧΩΜΑΤΟΣ – 2oςC2
ΚΟΤΣΑΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 3ος,2ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΧΩΜΑΤΟΣ ΣΥΝ/ΓΟΣ – 2oςC2 συν
ΙΣΜΑΗΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3ος ΚΥΠΕΛΛΟ ΧΩΜΑΤΟΣ
ΝΤΑΒΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 3ος ΚΥΠΕΛΛΟ ΧΩΜΑΤΟΣ F2
ΚΟΠΑΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2ος ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΣΦΑΛΤΟΥ ΝΟΤ. ΕΛΛΑΔΟΣ + F2
ΚΑΜΠΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3ος ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΣΦΑΛΤΟΥ ΝΟΤ. ΕΛΛΑΔΟΣ
ΤΣΑΟΥΣΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΟΣ 2ος ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΣΦΑΛΤΟΥ ΝΟΤ. ΕΛΛΑΔΟΣ
ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 3ος,2ος ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΣΦΑΛΤΟΥ ΝΟΤ. ΕΛΛΑΔΟΣ + F2
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ 1ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΛΥ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΧΩΜΑΤΟΣ
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ 1ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΛΥ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΧΩΜΑΤΟΣ ΣΥΝ/ΓΟΣ
ΜΑΝΔΡΟΥΚΑΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ 1ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΛΥ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΑΣΦΑΛΤΟΥ
ΣΤΑΦΥΛΟΠΑΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 2ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΛΥ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΧΩΜΑΤΟΣ
ΜΠΑΜΠΑΛΗΣ ΝΙΚΟΣ 2ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΛΥ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΑΣΦΑΛΤΟΥ
ΚΑΛΥΒΑΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 3ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΛΥ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΑΣΦΑΛΤΟΥ
ΝΟΜΙΚΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 3ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΛΥ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΧΩΜΑΤΟΣ
ΚΟΥΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΛΥ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΧΩΜΑΤΟΣ
     
  ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ  
ΚΡΑΣΩΝΗΣ ΘΩΜΑΣ   ΑΓΩΝΕΣ ΜΙΝΙ CHALLENGE ΙΤΑΛΙΑ